



Co je sen?


Každý máme v životě problémy, kterým se snažíme vyhnout, ale podvědomí neošálíme. Hrozný sen je právě nástroj , jak donutit vědomí nevyhýbat se a věci řešit.
Sny archetypické
Vycházejí z hlubin našich duší a zabývají se všeobecnými principy života. Obsahují mnoho duchovních symbolů převzatých z pohádek a mytologických příběhů. Protože jsme jimi mnohokrát ohromeni máme nutkání je někomu vyprávět. Je nutno jejich obsah přijmout jako součást svého já.
Sny lucidní
Při těchto snech si uvědomuje , že se nám vnímaný děj jenom zdá a jsme svým způsobem schopni měnit obsah snu dle našeho přání.
Sny předvídavé
Vysvětlují se jako fakt , že nevědomí již ví co se stane, protože uvnitř se to již stalo. Tak jako lze podle teorie pravděpodobnosti si spočítat některé údaje třeba na 90 procent, tak naše vědomí podle znalostí svého okolí, osob , prostředí atd. si může předvídat jak se věci budou pravděpodobně vyvíjet. Takové sny mohou například vypovídat o tělesných problémech, nebo významnější změny jako nové zaměstnání , dlouhodobé cesty, zásadní změny v životech vašich bližných.
Sny telepatické
G. Jung popsal tento jev jako synchronicitu, kdy dvě zdánlivě nesouvisející věci proběhnou ve vzájemné vazbě. Např. o někom se vám zdá a na druhý den jej potkáte, ikdyž jste s ním nebyli v kontaktu několik let. Ikdyž nemají děj, snaží se většinou informovat o nějakém neštěstí , které postihlo osobu blízkou snícímu člověku. Často je to smrt nebo smrtelné ohrožení. Předkládají možnost vývoje událostí nikoli fakt , že se promění ve skutečnost.
Sny věštecké
Předcházejí výrazným událostem v budoucnosti týkajícíh se většího počtu lidí ( pasažéři dopravních prostředků nebo diváci sportovních událostí a nebo také
celých národů ). Postřednictvím kolektivního nevědomí jsme všichni spojeni, proto si můžeme předávat informace.Tyto sny přicházejí sami a zdají se jen citlivým jedincům, kteří mají v mysli vše uspořádáno a jsou vyrovnaní.
Dětské sny
Děti mají sny většinou živější. Těžké sny mohou naznačovat nejen konflikty dětské duše , ale i jeho psychologický vývoj. Děti od 3 do 5 let bývají vesnu často napadány zvířaty. V době puberty asi ve věku od 13 do 16 let se dětem často zdají sny , které je po probuzení nutí k určitému chování. Vynucují si různé situace a chovají se zvláštně, ja by se za normálnich okolností nechovaly.
Co je sen?
Je nutno chápat a prožívat snové obrazy jako samostatnou realitu, nezávislou na běžné vědomí.
Výsledkem práce se sny může být i to , že je běžně používáme pro osobní prospěch v našem praktickém životě. Svůj notes na sny měl u postele např. Albert Einstein, tvrdil že je to pro jeho studium přírody naprosto nezbytné. Podobně byla i vědcem Nielsem Bohrem objevena struktura atomu.
Zásadně špatný přístup k výkladu snů je v racionalizaci snových obrazů Např. vlak nemusí znamenat dopravní prostředek ale třeba cestu , dopravu , sílu techniky , zpoždění apod. Důležitým pravidlem je tedy NEHODNOTIT a MĚNIT ÚHLY POHLEDU.
Začít pracovat se sny je cesta k sebepoznání , je to jako číst nekonečný román , ve kterém je každá kapitola jiná a vždy je děj posunutý stále dopředu.
Práce se sny není záležitost inteligence , nýbrž je nutno zapojit intuici a pocity. Je to jako číst nebo sledovat v televizi pohádku a potom si ji nevysvětlovat a prožívat jí.
Přistupujte ke snu emocionálně. Nemějte z nich strach, nejsou škodlivé a nechtějí a nemohou ublížit, pouze pomoci. Děs a hrůza ve snech vyjadřuje obavy a možné nebezpečí a ne to , že vám naschvál nahání strach.
Pozor rozum má tendenci si sen vykládat po svém, přizpůsobit si jej a dát mu svůj pevný smysl. K tomu dochází už ve chvíli , když si jej zapisujeme nebo jej vyprávíme.
Sen zachází s časem jak se mu hodí. Nezná minulost , přítomnost , budoucnost. V jediné chvíli může vyjadřovat vše.
Nejčastější témata snů jsou – Náš vztah k nám samotným , tělesné zdraví , problém vlastní identity , sexuální problémy, reakce na zájmové a pracovní aktivity, mezilidské vztahy, problémy vyplývající z přizpůsobení se zásadním změnám v našem životě.
© 2022 eStránky.cz Tvorba www stránek | Závadný obsah? | Zpracování dat